Narzędzia VR do nauki zdalnej, edukacji online, treningów i kolaboracji

Jedną z największych zalet VR jest to, aby osoby znajdujące się w oddali czuły się tak, jakby były fizycznie blisko siebie. Chociaż jest to świetne do spotykania się z przyjaciółmi, istnieje wiele firm VR, które stawiają na to, że środowiska biurowe wirtualnej rzeczywistości, zdalna współpraca i praca z domu w VR będą przyszłością pracy. Oto kilka firm, które budują narzędzia i platformy VR do współpracy zdalnej na potrzeby wielu różnych zastosowań.

Edukacja online i spotkania na VR

These VR collaboration tools are built with an eye toward remote education, training, lectures, and large presentations.

Engage (free)

Engage to platforma edukacyjna i szkoleniowa dla firm w wirtualnej rzeczywistości. Umożliwia nauczycielom i firmom prowadzenie spotkań, prezentacji, zajęć i wydarzeń z ludźmi z całego świata. Korzystając z platformy, szkolenia i doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości mogą być tworzone w ciągu kilku minut. Narzędzia są bardzo łatwe w użyciu i nie wymagają specjalistycznej wiedzy technicznej. Możesz hostować sesje rzeczywistości wirtualnej na żywo lub nagrywać je i zapisywać, aby inni mogli je później zobaczyć. Szeroką bibliotekę wirtualnych obiektów, efektów i wirtualnych lokalizacji dostępnych na platformie można tworzyć szeroką gamę skutecznych i wciągających wirtualnych wrażeń.

Oxford Medical Simulation (free)

Zapewnienie uczniom wysokiej jakości doświadczeń klinicznych jest wyzwaniem. Scenariusze pielęgniarskie wirtualnej rzeczywistości OMS umożliwiają nauczycielom pielęgniarstwa dostarczanie wciągających, standardowych scenariuszy symulacji, informacji zwrotnych i mieszanego uczenia się w jednej łatwej do skonfigurowania intuicyjnej platformie. Platforma OMS VR umożliwia studentom pielęgniarstwa dostęp do elastycznych, wciągających i angażujących scenariuszy w dowolnym momencie, osiągając doskonałe wyniki edukacyjne, jednocześnie oszczędzając czas, przestrzeń i pieniądze organizacji. Dzięki bibliotekom scenariuszy dla studentów pielęgniarstwa, zarejestrowane pielęgniarki i pielęgniarki OMS wspierają wszystkie grupy uczniów.

Social VR platforms are made for connecting users for general and entertainment purposes like discussions, group events, activities, and more. While there are many more social VR apps out there, we focused here on those which might provide value to those looking for remote working solutions rather than gaming and entertainment.

AltspaceVR (free)

AltspaceVR to najlepsze miejsce, w którym można uczestniczyć w pokazach na żywo, spotkaniach, fajnych zajęciach i nie tylko z przyjaznymi ludźmi z całego świata. Wszystko dzięki magii wirtualnej rzeczywistości.

Z łatwością rozpocznij własne spotkanie, pokaz lub zajęcia i odkryj kolejną granicę rozrywki i społeczności.

Bigscreen (free)

Przykłady zastosowania Bigscreen obejmują zarówno rozrywkę, jak i produktywność. Jest używany jako wirtualny salon do oglądania filmów, grania w gry, przeglądania Internetu i spotkań z przyjaciółmi. Jest również wykorzystywany do zwiększania produktywności jako narzędzie do współpracy zdalnych zespołów w wirtualnych biurach.

Mozilla Hubs (free)

Udostępnij wirtualny pokój znajomym. Oglądaj filmy, graj z obiektami 3D lub po prostu spotykaj się. Jedna z najciekawszych otwartych platform. Działa bez specjalistyczego oprogramowania prawie w każdej przeglądarce jak i smartfonie. Umożliwia rozmowy online i tworzenie wirtualnych pokojów z ogólno dostępnych modeli 3D. Polecam.

vTime

Spędzaj czas razem, gdy dzieli Cię wiele mil. Czatuj ze znajomymi, poznawaj nowych ludzi i wyrażaj się wirtualnymi gestami.

Współpraca i prezentacja zespołu

Aplikacje do współpracy zespołowej są przeznaczone dla studentów, specjalistów i specjalistów, którzy są spotykać się, dyskutować, prezentować i podejmować wspólne decyzje.

Glue

Glue to nowoczesna platforma współpracy, która wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wciągającej grafiki 3D, rzeczywistości wirtualnej i przetwarzania w chmurze. Jest przeznaczony dla profesjonalistów biznesowych, którzy potrzebują globalnego zdalnego dostępu do wspólnej przestrzeni zespołu w celu wydajnej współpracy.

MeetinVR

MeetinVR umożliwia Twojej firmie organizowanie potężnych spotkań w interaktywnych przestrzeniach VR. Umożliwia działania, które są niemożliwe lub bardzo trudne do wykonania na odległość, takie jak prezentacja i przegląd produktów i modeli 3D, burza mózgów, szkic, mapa myśli, prototyp oraz wykonywanie działań integracyjnych. Wszystko to podczas interakcji w naturalny i łatwy do nauczenia sposób.

MeetingRoom

MeetingRoom opracował platformę, która zmieni sposób współpracy firm. Oferują wirtualną salę konferencyjną z narzędziami do współpracy i prezentacji, którymi manipulują uczestnicy; wskazywanie, omawianie, oznaczanie i usuwanie z maksymalnie 12 innymi członkami zespołu za pomocą zestawów słuchawkowych rzeczywistości wirtualnej. Dostęp jest również możliwy z platform innych niż VR.

Rumii

Wejdź do biura lub klasy wirtualnej rzeczywistości. Rumii można używać w zestawach słuchawkowych i komputerach wirtualnej rzeczywistości do współpracy, zajęć i spotkań. Idealne dla zdalnych zespołów, edukacji i cyfrowych koczowników.

Spatial

Przestrzenne zmienia przestrzeń wokół ciebie we wspólne, zwiększone miejsce pracy. Zdalni użytkownicy mogą współpracować, wyszukiwać, przeprowadzać burze mózgów i udostępniać treści tak, jakby byli w tym samym pokoju.

Dream

Współpraca w ramach zamkniętego ekranu jest trudna. Używaj programu Dream do pracy ze swoim zespołem, tak jak w prawdziwym życiu, bez ograniczeń i frustracji. Nie musisz bawić się niezręcznymi mechanizmami teleportacji. Brak walki ze skomplikowanymi interfejsami. Dream to najprostszy sposób współpracy w VR.

Design, Creation, & Prototyping

Sketchbox

Przejdź od pomysłu do działającego prototypu VR w kilka minut. Importuj pliki, twórz sceny i przekształcaj swoje zasoby w scenorys VR, który każdy może zrozumieć. Wreszcie możesz projektować dla AR i VR bez użycia silnika gry lub angażowania programisty.

The Wild

Współpracuj ze swoim zespołem we wspólnej wirtualnej przestrzeni, która ewoluuje wraz z Twoimi pomysłami. Spotkaj się w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca lub zostaw komentarz zespołowi, aby zobaczyć go później.

Softspace

Softspace to narzędzie myślenia przestrzennego dla kreatywnych osób i zespołów. Twórz piękne wirtualne przestrzenie projektowe, w których możesz organizować, rozwijać i komunikować swoje najlepsze pomysły.

Wizualizacje & Recenzje

Te aplikacje są ukierunkowane na wspólną wizualizację, przegląd i adnotacje projektów CAD, modeli 3D, dużych zbiorów danych, złożonego kodu i innych.

CAD Explorer

Łatwo przesyłaj pliki .FBX, .OBJ, .STEP, .IGES lub .STL za pośrednictwem naszego interfejsu internetowego i przechowuj je w przestrzeni cyfrowej w ciągu kilku sekund. Podajesz swoje wspólne dane CAD i zamieniasz je w hologram w urządzeniu AR. Kontroluj obiekty za pomocą gestów i umieść je swobodnie w swojej przestrzeni. Obróć, skaluj, a nawet pokrój, aby uzyskać widok przekroju, aby lepiej zrozumieć, co znajduje się pod powierzchnią obiektu.

Podczas korzystania z programu CAD Explorer niezwykle ważna jest możliwość pracy na obiektach z więcej niż jedną osobą. Dlatego opracowaliśmy różne możliwości dzielenia się doświadczeniami. Współpracuj nad danymi razem w jednym pokoju z dwoma obiektywami HoloLenses lub przyciągaj więcej osób z całego świata, nosząc wyświetlacz Microsoft Mixed Reality Head-Mounted-Display (HMD).

Improov

Wizualizuj swój prototyp tak, jakby był już zbudowany w skali 1, wykrywaj błędy projektowe i modyfikuj model 3D w czasie rzeczywistym, aby przetestować nowe pomysły. Łatwo współpracuj ze swoimi współpracownikami, kontrahentami i klientami i otrzymuj informacje zwrotne od razu.

InsiteVR

Zapraszanie współpracowników na spotkanie VR jest tak proste, jak wysyłanie im linku. Uczestnicy mogą oglądać inne awatary VR, rozmawiać przez VoIP i wspólnie analizować problemy z modelami. Kompatybilny z komputerami stacjonarnymi i samodzielnymi urządzeniami VR, takimi jak Oculus Quest i Oculus Go.

NVIDIA Holodeck

NVIDIA Holodeck to platforma innowacji w wirtualnej rzeczywistości (VR), która łączy projektantów, współpracowników i interesariuszy z dowolnego miejsca na świecie w celu tworzenia i eksploracji kreacji w wysoce realistycznym, opartym na współpracy i symulowanym fizycznie środowisku VR.

PiXYZ Review

Przegląd PiXYZ umożliwia łatwe importowanie szerokiej gamy modeli CAD z wiodących w branży rozwiązań, z łatwością obsługując duże i złożone zespoły. Interakcja z modelem CAD za pomocą narzędzi do manipulacji i wizualizacji na komputery stacjonarne. Ponadto natychmiast przełącz się na potężny tryb VR, aby uzyskać wciągające i interaktywne wrażenia dzięki zestawowi VR. Wreszcie, łatwo współpracuj ze swoimi współpracownikami dzięki łatwemu w użyciu trybowi współpracy.

Stage

STAGE zapewnia komunikację w czasie rzeczywistym, wciągającą wizualizację i świadomość atmosfery. Ponadto spotkanie w ETAPIE pozwala zaoszczędzić koszty w porównaniu do spotkań obecnych.

Symmetry

Natychmiast przeglądaj swoje projekty w VR bez dodatkowego przygotowania. Każdy może go podnieść i zacząć, bez względu na doświadczenie VR. Przeglądaj projekty zgodnie z przeznaczeniem w skali 1: 1, co pozwala na bardziej efektywne przeglądy projektów.

VisionXR

Platforma VISIONxR umożliwia użytkownikom przesyłanie własnych treści i zapraszanie współpracowników do współpracy bez względu na ich lokalizację na dowolnym urządzeniu VR, AR, stacjonarnym lub mobilnym. Użytkownicy mogą przeglądać i ulepszać projekty produktów i usług, nad którymi pracują; usunięcie bariery odległości i umożliwienie szybszej iteracji w cyklu projektowania i projektowania.

Vizible

Platformy społecznościowe VR służą do łączenia użytkowników w celach ogólnych, takich jak dyskusje, wydarzenia grupowe, spotkania i inne. Spotkaj się z innymi w bezpiecznym środowisku VR w czasie rzeczywistym. Interakcja z przedmiotami i sobą nawzajem. Zaangażuj odbiorców do maksimum. Przejrzyj sesje, a następnie popraw, ponownie opublikuj i ponownie wykorzystaj swoje wciągające doświadczenia. Pracuj nad nimi w czasie rzeczywistym z innymi osobami w organizacji, na przykład za pomocą Dokumentu Google.

3Data

Wkrocz w najbardziej efektywny sposób monitorowania, analizowania i kontrolowania złożonych kompleksowych procesów biznesowych, infrastruktury i operacji w czasie rzeczywistym za pomocą jednego widoku. Prawdziwa teleobecność 3D i zdalna wirtualna analiza. Zaproś kolegów do 3VOC w rozszerzonej i / lub wirtualnej rzeczywistości.

Primitive

Primitive Immersive Development Environment wykorzystuje wszystko, co może zaoferować współpraca w VR, jednocześnie stosując nowe narzędzia do wizualnej analizy oprogramowania w 3D. Korzystając z naszych wtyczek do popularnych IDE, kod jest analizowany pod kątem wyświetlania jako interaktywna struktura 3D, którą można doświadczyć we współpracy, wciągającej rzeczywistości wirtualnej.

Zródło: https://www.roadtovr.com/vr-apps-work-from-home-remote-office-design-review-training-education-cad-telepresence-wfh/

Key takeaways

Similar videos

Oh no! No videos within this category were found.