3DBuzz.com uwalnia setki kursów z grafiki komputerowej, AI i programowania za darmo (po angielsku)

Społeczność 3D Buzz od dwóch dekad jest niesamowita i inspirująca. Jednak wszystkie dobre rzeczy kiedyś sie kończą... 3D Buzz, Inc zamknął swoje drzwi. Poniżej znajdziesz linki do pobierania wszystkich dostępnych materiałów, bezpłatnie na licencji CC. Kursy są po angielsku.

Twórcy Dziękują za tyle lat wsparcia. Od nas wszystkich dla was wszystkich. Pamiętajcie, aby zawsze patrzeć, słuchać i uczyć się.

Do widzenia, dobrego zdrowia i powodzenia.

Uwaga! Widzimy, że serwery są przeciążone. Na szczęscie wszystkie filmy są dostępne na Archive:  https://archive.org/details/3dbuzz-archive/

Jeżeli wolisz pobrać przez torrent możesz wybrać, który kurs chcesz pobrać. Link do torrentu: https://drive.google.com/uc?export=download&id=1bljXeR1xv9TphXj4zpeypyYDVDtkpk1e

Grafika 2D: 101

Być może chcesz tworzyć gry, tworzyć animacje lub efekty wizualne do filmów. Być może chcesz stworzyć koncepcję lub po prostu stworzyć dla własnej przyjemności. Niezależnie od tego, czy pracujesz ze sztuką 2D, czy 3D, ważne jest, aby mieć podstawy w zasadach i podstawowych technikach. Mając to na uwadze, poprosiliśmy Dereka Stevens stworzył serie, którą każdy może śledzić. Ćwicz, ćwicz, ćwicz!

2D dla nie-artystów (za darmo)

W tej serii Steve Curtis jak wykorzystać moc Photoshopa, aby uzyskać piękne dzieła sztuki 2D do gier, nawet jeśli… nigdy wcześniej nie tworzyłem sztuki. Jest to sztuka High-Rez zaprojektowana z myślą o nowoczesnej grafice, ale w stylu starej szkoły. Chociaż nie jest to grafika pikselowa, stworzona grafika z pewnością może zostać zmniejszona, aby stworzyć grafikę, która ma takie wrażenie. Ten kurs używa Photoshopa, jednak GIMP i podobne programy powinny wystarczyć. Nie jest wymagany tablet, cała sztuka z tej serii została stworzona za pomocą myszy. Stworzymy piękną kreskówkową sztukę o nowoczesnym wyglądzie oraz wykorzystamy techniki światła i cieniowania, aby nadać naszej pracy głębię.

3Ds Max - Legacy Training Video

Legacy Series to archiwum starszych filmów stworzonych jako darmowe treści z całej historii 3D Buzz. Większość z tych filmów jest nieco przestarzała pod względem wersji używanego oprogramowania, ale niektóre z nich mogą być bardzo przydatne. Te filmy zostały tutaj dostarczone jako sposób na dostęp do niektórych wcześniejszych treści 3D Buzz, chociaż jest to również pomocne dla tych, którzy zrezygnowali z aktualizacji do najnowszej wersji określonego pakietu oprogramowania.

3ds Max 101

Podczas tej klasy na żywo uczniowie będą zapoznawani z 3ds Max z punktu widzenia początkującego, stosując następujące techniki Mark Gerhard tworzył cut-scenkę wraku pociągu dla gry na iPhone'a „Przygody Marshalla Marshmallow”. Wykorzysta silnik parowy jako przykład do modelowania i nauczy technik wykorzystywanych do wybuchów i różnych efektów na scenie. Celem zajęć jest zrozumienie, jak korzystać z tego programu mocy i poruszać się po nim, a także rozpocząć tworzenie własnych projektów 3D!

3DS Max: Jak to zrobić?

Seria „Jak to zrobić?” To zbiór krótkich filmów z poradami obejmujących bardzo konkretne tematy w danej aplikacji. Same tematy zostały przesłane lub zebrane od użytkowników w Internecie, a my z kolei tworzymy film, który odpowiada na pytanie tak zwięźle, jak to możliwe. Te filmy to świetny sposób na zdobycie małych wskazówek i wskazówek lub po prostu jako sposób na poznanie aspektów aplikacji, z którymi możesz jeszcze nie być zaznajomiony.

3Ds Max: Modelowanie w locie - AT-AT

Modelowanie w locie to podejście wideo do treningu modelowania na żywo. Zamiast oglądać scenariusze i zaplanowane lekcje dotyczące poszczególnych aspektów modelowania, widz może zobaczyć, w jaki sposób modelarz może poradzić sobie z konkretnym problemem poza światem szkolenia. Omówiono narrację i krytyczne przemyślenia, ale w gruncie rzeczy chodzi o to, aby spojrzeć ponad ramieniem rzeczywistego modelki podczas pracy.

3Ds Max: Modelowanie w locie - Viper

Modelowanie w locie to wideo na żywo podejście do modelowania treningu. Zamiast oglądać scenariusze i zaplanowane lekcje dotyczące poszczególnych aspektów modelowania, widz może zobaczyć, w jaki sposób modelarz może poradzić sobie z konkretnym problemem poza światem szkolenia. Omówiono narrację i krytyczne przemyślenia, ale w gruncie rzeczy chodzi o to, aby spojrzeć ponad ramieniem rzeczywistego modelki podczas pracy.

After Effects: Jak to zrobić?

Te krótkie filmy obejmują szeroki zakres konkretnych tematów związanych z After Affects.

Programowanie AI: systemy zachowań

Szukasz sposobu, aby wnieść więcej „życia” w twoje projekty gier? Będziesz potrzebował sposobu, aby Twoje gry były „inteligentniejsze”. Sztuczna inteligencja jest jednym z podstawowych elementów współczesnej produkcji gier. Przekonanie graczy, że ich przeciwnik tak naprawdę myśli, a rozważenie sytuacji znacznie przyczynia się do zwiększenia wiarygodności środowiska gry. W tej nowej serii XNA od 3D Buzz przeprowadzimy Cię przez pierwsze kroki w tworzeniu własnych systemów AI gry poprzez wdrożenie prostego systemu ważonego zachowania.

Programowanie AI:ścieżek za pomocą A *

Witamy w „A * Pathfinding”, drugim zestawie z naszej serii programowania AI. Ten wpis z serii stanowi kontynuację tematów omawianych w „Behawior Systems”, badając świat poszukiwania ścieżki, skupiając się przede wszystkim na algorytmie poszukiwania ścieżki A *. Odnajdywanie ścieżek to proces wyznaczania najkrótszej lub najbardziej wydajnej ścieżki między dwoma podanymi punktami. * (Wym. Ay-star) jest szczególnym algorytmem wyszukiwania ścieżek wykorzystywanym w wielu aplikacjach do obliczania tej ścieżki. Przy określaniu ścieżki algorytm A * bierze pod uwagę wynik „odległość do celu + koszt ścieżki”.

aplikacji z ASP.net MVC

podekscytowany, mogąc ogłosić, że nasza nowa seria szkoleń programistycznych dla naszych sponsorów członkowskich, „Tworzenie stron internetowych z ASP.net”, jest teraz dostępny do przesyłania strumieniowego tutaj w 3D Buzz! Dla tych z Was, którzy nie wiedzą, ta nowa seria przedstawia wykorzystanie ASP.net w różnych projektach opartych na tworzeniu stron internetowych! Podobnie jak w przypadku Nelson's Corner, seria ta zabierze ten temat pod rękę i obejmie go w nieformalnym i zrelaksowanym otoczeniu. Ponadto serię tę poprowadzi pan Nelson LaQuet, który wykonał fantastyczną pracę, pomagając nam w tworzeniu nowych filmów szkoleniowych!

Podstawowe do średniozaawansowanych skryptów w C # z Alireza Khodakarami

W tej serii Ali przyjrzy się, jak zdobyć umiejętności skryptowe w Unity do poziomu pośredniego. Ta seria jest przeznaczona dla każdego, w tym dla początkujących w świecie skryptów Unity. Preferowane jest pewne zrozumienie języka C #.

Blender 101 - Wiosna 2012

Ten kurs jest przeznaczony dla początkujących użytkowników Blendera. W trakcie 6-tygodniowego kursu będziemy tworzyć prostą krótką animację z udziałem animowanej postaci 3D, obejmującą wszystkie modele, platformy, animacje, efekty specjalne, oświetlenie, rendering i komponowanie. Kurs będzie obejmował sesje internetowe na żywo, podczas których uczestnicy będą mogli przeglądać instrukcje i zadawać pytania podczas procesu, na które będą udzielane odpowiedzi w czasie pytań i odpowiedzi. Instruktorzy będą mogli również udzielać pomocy osobom mającym problemy podczas współpracy.

Blender 102 - lato 2012

Szkolenie 3D Buzz w Blenderze przechodzi do następnego tematu, w którym będziemy przyglądać się nowej funkcji BMesh do modelowania postaci. W tej 6-tygodniowej klasie zobaczysz cały proces rozwoju postaci wielokąta przy użyciu najnowszych narzędzi w arsenale modelowania Blendera. Naszym celem jest, abyś mógł zobaczyć proces modelowania dla siebie i modelować wraz z instruktorem, jeśli tak zdecydujesz.

Blender Complete

Ta trwająca seria ma na celu wprowadzenie absolutnego początkującego do Blendera 2.72. Chociaż wprowadzone dla początkujących w Blenderze lub w 3D, ostateczne projekty zostaną ukończone na poziomie profesjonalnym. Ta trwająca seria będzie miała zrzuty wideo w poniedziałki i piątki i jest obecnie przeznaczona tylko dla sponsorów członkowskich.

Budowanie gier 2D w C ++ - wprowadzenie dla początkujących

C ++ Complete poprowadzi cię przez naukę C ++ na potrzeby tworzenia gier ! W tym kursie stworzymy grę 2D, która będzie korzystała z wxwidgets.

Budowanie aplikacji na iPhone'a od

podstaw Ta seriapodstawy tworzenia aplikacji na iPhone'a. Jednak zamiast korzystać z narzędzi, które automatycznie piszą dla nas kod - podchodzimy do procesu uczenia się od podstaw. Zapewni to solidne podstawy do znajomości iOS!

C # 101 - Wiosna 2012

Klasa C # 101 to sposób na szybkie przyspieszenie korzystania z tego wysoce elastycznego i potężnego języka programowania. Podczas tego 6-tygodniowego ekskluzywnego kursu dla sponsorów 3D Buzz, od samego początku będziesz prowadzony przez techniki na poziomie początkującym i nie tylko. Klasa nie ma żadnych wymagań dotyczących poziomu umiejętności programistycznych, dzięki czemu każdy, niezależnie od poziomu umiejętności, może podążać!

C # 101 - Wiosna 2013

Klasa C # 101 to Twój sposób na szybkie przyspieszenie korzystania z tego wysoce elastycznego i wydajnego języka programowania. Podczas tego 6-tygodniowego ekskluzywnego kursu dla sponsorów 3D Buzz, od samego początku będziesz prowadzony przez techniki na poziomie początkującym i nie tylko. Klasa nie ma żadnych wymagań dotyczących poziomu umiejętności programistycznych, dzięki czemu każdy, niezależnie od poziomu umiejętności, może podążać!

C # 102 - Wiosna 2012

Witamy w C # 102: The Journey Continues Online webinarium na żywo. Ta klasa dla początkujących / średniozaawansowanych opiera się na przedmiotach wcześniej omawianych w naszej klasie C # 101: An Introduction. Chociaż nie jest konieczne ukończenie klasy 101, aby wziąć udział, zalecamy zapoznanie się z lekcjami, ponieważ zakładamy, że większość treści z tej klasy zostanie zbadana, oprócz okazjonalnej recenzji.

C # 103 - Lato 2012

C # 103 będzie 8-tygodniowym kursem obejmującym wiedzę na poziomie średnio zaawansowanym C # - takim jak delegaci, lambda,i refleksje. Zagłębimy się w model metaprogramowania ujawniony nam przez wszechstronny system typów C # i zwięzłą składnię. Dalej; wykroczymy poza paradygmat zorientowany obiektowo opisany w 102 i zbadamy renesans funkcjonalny wprowadzony na czoło głównego nurtu programowania poprzez skupienie się C # 3 na programowaniu deklaratywnym.

C # i XNA: How Czy ja

Seria „Jak to zrobić?” To zbiór krótkich filmów z poradami obejmujących bardzo konkretne tematy w danej aplikacji. Same tematy zostały przesłane lub zebrane od użytkowników w Internecie, a my z kolei tworzymy film, który odpowiada na pytanie tak zwięźle, jak to możliwe. Te filmy to świetny sposób na zdobycie małych wskazówek i wskazówek lub po prostu jako sposób na poznanie aspektów aplikacji, z którymi możesz jeszcze nie być zaznajomiony.

C # Referencje wideo

Chciałem opowiedzieć wszystkim o nowej serii programowania C # dla sponsorów członkowskich, którą właśnie uruchomiliśmy. Nazywamy to C # Video Reference. Pomysł polega na opracowaniu biblioteki zwięzłych filmów w stylu referencyjnym na określone tematy w języku C #. W miarę postępów sama referencja zostanie, ostatecznie podzielona na 3 osobne sekcje:

C ++ 101 - Wiosna 2012

Witamy w klasie webinariów na żywo C ++ 101 od 3D Buzz. W całej tej klasie zapoznamy Cię zarówno ze składnią C ++, jak i z różnymi zagadnieniami dotyczącymi programowania podczas używania języka C ++. Należy pamiętać, że jest to klasa wprowadzająca i że prowadzone wykłady są skierowane do tych, którzy są nowicjuszami w programowaniu lub pracują z C ++ po raz pierwszy.

C ++ 102 - Lato 2012

C ++ 102 będzie 8-tygodniowym kursem poświęconym stworzeniu prawdziwego, średniego projektu. Opierając się na 101, dodamy jeszcze więcej narzędzi do Twojego arsenału programistycznej ekspresji. To powiedziawszy, samo zrozumienie użycia poszczególnych narzędzi nie wystarczy; dlatego stworzymy strzelankę opartą na konsoli czasu rzeczywistego, aby pomóc uczniom zrozumieć, jak połączyć różne aspekty C ++ w zwięzłą i łatwą do utrzymania całość.

Chibi Artwork

3DBuzz z przyjemnością informuje o dostępności nowego kursu: Chibi Artwork ! Ten kurs będzie prowadzony przez naszego instruktora rysunku: Dereka Stevensa. Ta klasa jest otwarta zarówno dla artystów niebędących artystami, jak i artystów! Chociaż będziemy omawiać specyfikę grafiki Chibi, zapewnimy również narzędzia i techniki niezbędne do ćwiczenia twoich umiejętności. Dołącz do nas, niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym artystą, który chce nauczyć się sztuki Chibi - czy też chcesz rozpocząć własną karierę rysunkową! Ta czterotygodniowa lekcja jest całkowicie BEZPŁATNA i odbędzie się w czterogodzinnych sesjach.

Kompleksowe oprogramowanie ASP.NET MVC

Ta seria filmów to wszystko, czego potrzebujesz, odo ASP.NET MVC do tworzenia kompletnych, bezpiecznych, w pełni funkcjonalnych aplikacji internetowych. Obejmujemy, jak pisać nasze widoki, trasy i kontrolery, a także jak uzyskiwać dostęp do danych za pomocą Hibernate. Ponadto omawiamy tematy, które są wyraźnie nieobecne w większości szkoleń ASP.NET MVC - takie jak: wersjonowanie naszej bazy danych, wdrażanie w środowisku produkcyjnym i bezpieczna obsługa błędów.

Tworzenie gier 2D w Unity 4.5 (bezpłatny)

Ta seria pokazuje cały proces tworzenia w pełni funkcjonalnej, dopracowanej gry 2D w Unity 4.5! Pokazujemy wiele nowych funkcji 2D Unity, takich jak renderer i edytor duszków, a także animacja, dźwięk, niestandardowe kontrolery postaci i wiele więcej! Pod koniec serii kończymy, konstruując dwa w pełni wyposażone poziomy dla naszej gry. Ta seria oczekuje zrozumienia języka C # na poziomie początkującym, a także bardzo podstawowego zrozumienia interfejsu Unity. Jednak ludzie całkowicie nowi w Unity mogą używać tej serii jako przyspieszonego wprowadzenia do silnika od początkującego do średnio zaawansowanego.

Tworzenie niestandardowego systemu postaci i aparatu w trzeciej osobie za pomocą C #

Chcesz stworzyć własną grę w trzeciej osobie? Jedną z pierwszych rzeczy, których będziesz potrzebować, jest solidny system obsługi postaci. 3D Buzz ułatwia to dzięki naszemu 3-osobowemu systemowi postaci z filmami w języku C #. Przeprowadzimy Cię przez cały proces tworzenia niestandardowej konfiguracji postaci i kamery. Pokazujemy, jak radzić sobie z orbitowaniem kamery, jak zapobiegać zasłonięciu postaci przez gracza oraz jak stworzyć inteligentny system kolizji z kamerą, aby zapobiec przycinaniu sceny.

Tworzenie przekonujących koncepcji postaci

W tej serii profesjonalny artysta koncepcyjny a ilustrator Tyler Edlin przeprowadzi Cię przez proces potrzebny do stworzenia projektów postaci profesjonalnych, takich jak te używane w grach AAA i dużych filmach. Poprzez stworzenie Maga Fantasy o imieniu Kari, Tyler zademonstruje profesjonalny obieg pracy, a także obejmie wszystkie kwestie związane z projektowaniem potrzebne do stworzenia koncepcji od podstaw i dlaczego projekt jest tak ważny dla artystów z tych dziedzin. Pod koniec tego kursu będziesz uzbrojony we wszystkie narzędzia potrzebne do zaprojektowania atrakcyjnych, złożonych postaci, które mają sens w świecie, dla którego zostały stworzone. Tyler zawiera również swoje osobiste pędzle do Photoshopa, a także końcowy plik .psd, który możesz zdekonstruować i przejrzeć.

Tworzenie grafiki koncepcyjnej

Ta seria wideopodstawy tworzenia grafiki koncepcyjnej 2D! Ten kurs nie wymaga żadnego oprogramowania - wystarczy ołówek i papier!

Tworzenie wtyczek za pomocą Unreal 4

Tworzenie wtyczek za pomocą Unreal 4 to przyspieszone wprowadzenie do rozszerzalności edytora Unreal 4. Tworzymy własną wtyczkę z pełnym interfejsem użytkownika, wykorzystującą Slate, która pozwala nam losowo generować bloki miejskie! Omawiamy wtyczki, moduły, ważne aspekty Unreal Build Tool (lub UBT), sposób integracji Unreal z Visual Studio, sposób tworzenia własnych elementów interfejsu użytkownika - nawet z powiązaniem danych i obsługą zdarzeń - oraz sposób umieszczania bloków w swiat gry.

CryEngine 3: kompleksowe wprowadzenie

-wtyczki -z-nierzeczywistym-4-part-01.zipW tej serii przyjrzymy się głębiej pracy wewnątrz Cryengine 3 SDK firmy Crytek. Zaczynając od zainstalowania tego edytora piaskownicy po raz pierwszy, będziemy przechodzić przez teren, roślinność, tekstury, woksele, sztuczną inteligencję, punkty odradzania i inne. Pod koniec tej serii będziesz w stanie opanować narzędzia najczęściej używane w tym silniku AAA i będziesz w stanie tworzyć własne piękne poziomy.

Daily Drop

Krótkie, skoncentrowane filmy opublikowane za darmo na różne tematy!

Rozwijanie modułowych systemówpomocą Pythona

Gotowy dopierwszych kroków w wymagający i satysfakcjonujący świat technicznego kierunku postaci? Jako zaawansowany niszczyciel postaci, twoje zadanie nie będzie tak mocno koncentrować się na prawdziwym takielowaniu postaci, jak tworzenie intuicyjnych narzędzi, które ułatwią proces fałszowania całego strumienia animacji. Właśnie to dostarczamy w MasteringMaya: Opracowywanie modułowych systemów osprzętu za pomocą Pythona! Dołącz do nas, gdy doskonalimy i rozwijamy twoje umiejętności niszczyciela, poprzez ponad 200 indywidualnych lekcji wideo, obejmujących ponad 50 godzin pogłębionego wykładu. Nigdzie indziej na świecie nie znajdziesz tak intensywnego spojrzenia na tak ambitny projekt rozwoju technicznego, któremu towarzyszy charakterystyczny poziom jakości i szczegółowości 3D Buzz!

Rozwijanie Unity gry dla iPhone

Ta krótka seria omawia korzystanie z Unity do tworzenia iPhone'ów.

Doom 3 Modding

Ta seriapodstawypopularnej gry wideo: Doom 3.

Rysunek 102 - Anatomia

Ta klasa na żywo będzie kontynuowana gdzie zakończyliśmy w 101 i wprowadziliśmy studentów do anatomii.

Rysunek 103 - Sztuka fantasy

Ta klasa jest kontynuowana tam, gdzie zakończyliśmy kurs rysunku 102 z dogłębnym spojrzeniem na tworzenie sztuki fantasy!

rysunek: Para Punk

3DBuzz z radością ogłasza dostępność nowego kursu: rysunek: Para Punk! Ta klasa pozna techniki rysowania grafiki Steam Punk. Pierwsze siedem tygodni obejmuje prace domowe, które należy przesłać w ciągu tygodnia od każdej sesji, które zostaną skrytykowane przez głównego instruktora, Dereka Stevensa. Ten kurs będzie miał jedną, 2-godzinną sesję na żywo przez tydzień przez 8 tygodni. W przypadku studentów, którzy nie mogą uczestniczyć, będziemy rejestrować każdą sesję i udostępniać je za pośrednictwem dostępu strumieniowego na stronie 3DBuzz.

Rozwój

poziomów w Far Cry Ta seria opisuje, jak tworzyć poziomy w Far Cry.

Zasoby gry w 3DS Max - Tom 1

W naszej serii otwierającej przyjrzymy się dwóm różnym metodom tworzenia modułowych elementów gry. Zaczniemy od nauki tworzenia własnych tekstur w celu zbudowania naszej biblioteki tekstur i utworzenia pojedynczego arkusza tekstur dla naszych zasobów. Stamtąd nauczymy się, jak wyodrębnić geometrię z naszej tekstury w naszej pierwszej metodzie i jak UV nałożyć naszą geometrię na naszą teksturę w drugiej.

Zasoby gry w 3DS Max - Tom 2

W drugim Max serii, przyjrzymy się tworzeniu tekstur i geometrii gotowych do gry dla liści. W pierwszej połowie będziemy malować tekstury w Photoshopie, a następnie tworzyć nasze zasoby, aby je zastosować. Stamtąd nauczymy się piec tekstury z wysokiej geometrii poli w 3DS Max. Kiedy skończymy, będziesz mieć solidne podstawy i wczesny start w najtrudniejszej części tworzenia środowiska gry.

Rozpoczęcie pracy z SOLIDWORKS

W tej serii poświęconej opracowywaniu CAD, Logan prowadzi nas przez kursinterfejsu użytkownika i nawigacji Dassault Systemes SOLIDWORKS. Gdy nauczysz się, jak krok po kroku, zostaniesz poprowadzony krok po kroku przez stworzenie mocowania silnika do płatowca z wieloma wirnikami. Ten kurs będzie obejmował konfigurowanie plików do drukowania 3D, a my pokażemy proces drukowania 3D i ostateczny montaż zastępczy!

GIMP - Wprowadzenie

W tej serii filmów długoletni członek Kuanbyr prowadzi nas przez GIMP, oprogramowanie do manipulacji obrazem typu open source. Począwszy od miejsca nabycia GIMP, Kuanbyr poprowadzi nas do wykorzystania go jako skutecznego zamiennika bardzo drogiego Adobe Photoshop!

Rozwój poziomów Half Life 2

Ta seria opisuje, jak opracować poziomy dla popularnej gry: Half Life 2.

HDRI Shader Opracowanie dla Mantry

Ostatecznym celem każdego projektu akcji na żywo z udziałem CG jest sprawienie, aby twoje sztuczne elementy wyglądały na całkowicie należące do sceny akcji na żywo. Publiczność musi uwierzyć, że Twoje kreacje 3D istniały na scenie podczas filmowania i zostały nagrane za pomocą tej samej kamery w tym samym czasie, z tym samym oświetleniem. Aby sobie z tym poradzić w środowisku CG, shadery pokrywające wirtualne powierzchnie muszą być przygotowane do odbioru i pracy z różnymi danymi oświetlenia i odbicia zarejestrowanymi z zestawu twoich ujęć.

Houdini - Legacy Series

Legacy Series to archiwum starszych filmów stworzonych jako darmowe treści z całej historii 3D Buzz. Większość z tych filmów jest nieco przestarzała pod względem wersji używanego oprogramowania, ale niektóre z nich mogą być bardzo przydatne. Te filmy zostały tutaj dostarczone jako sposób na dostęp do niektórych wcześniejszych treści 3D Buzz, chociaż jest to również pomocne dla tych, którzy zrezygnowali z aktualizacji do najnowszej wersji określonego pakietu oprogramowania.

Houdini Advanced Rigging postaci Tom 1

Witamy w Advanced Character Rigging I, pierwszej w naszej 2-częściowej serii pokazującej, jak tworzyć złożone zestawy postaci dla twoich animacji. W tym pierwszym tomie pokazujemy, jak tworzyć konfiguracje zestawu dla rąk i nóg swojej postaci, używając różnych funkcji, w tym elastycznych kości, mieszania FK / IK, dopasowywania do elementów sterujących FK i IK oraz dostosowanej konfiguracji nadgarstka, która łączy kontrolę pozycji IK z pełnym obrotem FK! Należy pamiętać, że ten tom koncentruje się wyłącznie na tworzeniu zestawów na ramiona i nogi. Aby otrzymać kompletny zestaw, w tym kręgosłup oraz proces finalizacji i stworzenia cyfrowego zasobu, dołącz do nas w Advanced Character Rigging II!

Houdini Advanced Character Rigging Tom 2

Witamy w drugim tomie serii Houdini Advanced Character Rigging. Ten tom koncentruje się na tworzeniu złożonego kręgosłupa, w tym kontroli skrętu, rozciągania i możliwości automatycznego ramienia podążającego za biodrami lub całkowitego oddzielenia i samodzielnego poruszania się. Podobne elementy sterujące są dostępne dla szyi, co pozwala na łatwe indywidualne sterowanie, jeśli animator tak wybierze. Zobaczysz także, jak ustawić oczy, połączyć ręce i nogi oraz połączyć cały zestaw w jeden cyfrowy zestaw Houdini.

Houdini FastTrack - The Bridge Asset

Ten zestaw szkoleniowy obejmuje odtwarzanie zwycięskiego zgłoszenia z pierwszego konkursu 3D Huzzini na tworzenie zasobów. Ten pierwszy atut to most wiszący, który obejmuje artystyczną kontrolę nad różnorodnymi cechami, w tym ogólnymi wymiarami i rozmiarem, liczbą wież wzdłuż mostu, liczbą podpodziałów, kształtem kabli zawieszających i nie tylko!

Houdini FastTrack - Zasób windy

Podobnie jak w przypadku zasobu mostu, jest to odtworzenie i podział zwycięskiej oferty drugiego konkursu 3D Buzz Houdini Asset Creation. W tym konkursie stawka została podniesiona, ponieważ uczestnicy byli zobowiązani do stworzenia windy, która obejmowałaby kontrolę proceduralną liczby pięter, wielkości szybu windy, ogólnego wyglądu kabiny windy i wiele więcej.

Podstawy Houdini

Witamy w najbardziej szczegółowym wprowadzeniu do Houdini dostępnym w dowolnym miejscu, kropka! Podstawy Houdini zaczynają się od prawdziwego początku tego, jak należy właściwie nauczyć się Houdini: Ucząc, jak naprawdę myśleć proceduralnie!

Houdini Technical Director Series - Tom I

Ten pierwszy tom Technical Director Series koncentruje się na tworzeniu różnych zasobów cyfrowych, które zostaną wykorzystane do stworzenia Utalentowanych Projekt animacji piłki. Większość artystów CG w pewnym momencie swojej kariery wykonuje projekt odbijającej się piłki, ale nie jest to zwykła odbijająca się piłka! Dzięki w pełni dostosowanemu interfejsowi artysty, który pomaga animować głównego bohatera i złożonej symulacji tłumu kierującej publicznością proceduralną, szybko stworzysz wysokiej klasy cyfrowe zasoby!

Houdini Technical Director Series - Tom IITom II

Ten drugi tom wykorzystuje naszą Talent Ball zasoby, aby utworzyć ostateczną animację, przechodząc do ostatecznej kompozycji. Po drodze zobaczysz cały proces animacji, konfiguracji kamery, oświetlenia, renderowania, komponowania i wiele więcej!

Houdini Technical Rigging Tom 1Houdini

Rozpocznij swoją drogę do zostania! Ten zestaw szkoleniowy zapozna Cię z niektórymi kluczowymi koncepcjami procesu fałszowania w Houdini, dokładnie wyjaśniając użycie kości i układów szkieletowych oraz tworzenie elementów sterujących Forward Kinematic (FK) do animowania twoich modeli! Wykład obejmuje wykorzystanie skryptów Python do tworzenia niestandardowych narzędzi w celu uproszczenia procesu montażu, a także jak przygotować kompletny model pająka!

Houdini Technical Rigging Tom 2

Ten drugi zestaw intensywnego treningu zzapoznaje cię z podejściem Houdiniego do wiązania geometrii obiektu z platformą kontrolną! Ten proces przechwytywania (zwykle nazywany „skórowaniem” w innych aplikacjach) pozwala użytkownikowi mieć ogromną kontrolę nad deformacjami obiektów podczas animacji zestawu, aw tym zestawie wideo zobaczysz z pierwszej ręki, jak możesz opanować proces i Dostępny zestaw narzędzi do przechwytywania Houdini pozwala uzyskać potrzebne wyniki deformacji za każdym razem!

Houdini Technical Rigging Tom 3

Ten trzeci tom z serii Technical Rigging wprowadza Cię w koncepcje Inverse Kinematics (IK) w Houdini i jak można je zastosować na swoim urządzeniu! Opierając się na koncepcjach z poprzednich płyt DVD ze sprzętem technicznym, przyjrzysz się dokładniej procesowi aplikacji IK, w tym dostępnym rodzajom IK oraz miejscu i sposobowi ich użycia. Pokażemy również, jak tworzyć własne narzędzia w Pythonie, które pozwalają na automatyczne tworzenie IK, a także uwzględnione i dostosowane sposoby mieszania między FK i IK, aby uzyskać maksymalną kontrolę nad animowanymi obiektami!

Key takeaways

Similar videos